KF LIRIAFaqja Zyrtare

Vie fitorja e parë, pas një angazhimi të madhë
Liria-Drita 3:2 (1:1)

Prizren, 31 gusht. Mbi 800 shikues kan ndjekur ndeshjen në Prizren.

Liria, arriti fitoren e parë kampionale, me mjaftë mund e angazhim, dhe në fund pas disa kthesave në rezultat, Liria me meritë arkëtoi tre pikët e para.

Pjesa e aprë, u ndal në barazim me golëshënues:Xhevdet Shabani, min.28-të për Dritën dhe Qëndrim Gashi, min.40-të për Lirinë. Ishte goditje e bukur nga distanca e Gashit, super gol.

Pjesa e dytë solli edhe tre gola të tjerë.Liridon Fetahaj, ( në min.62 e 67-të) me dy golësh, i dha fitoren 'bardhezinjëve', duke sjellur momente gëzimi dhe shumë emocione.

Ai, sidomos tek goli i dytë me soloaksion, kur përballoi tre vetë, me depërtim nga e djathëta,tregoi klasin e sulmuesit të spikatur.

Golin e dytë për Dritën e realizoi Haxhi Neziraj, min.52-të.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Prishtina40 Pike
 • 2. Feronikeli39 Pike
 • 3. Llapi35 Pike
 • 4. Gjilani27 Pike
 • 5. Drenica24 Pike
 • 6. Drita23 Pike
 • 7. Flamurtari22 Pike
 • 8. Trepça 8922 Pike
 • 9. Ballkani21 Pike
 • 10. Liria19 Pike
 • 11. Ferizaj15 Pike
 • 12. KEK-u1 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi