KF LIRIAFaqja Zyrtare

Të dielën:Drita-Liria

Prizren, 5 maj. Të dielën në Gjilan, Drita e Liria, do ti matin forcat.Është skuadra e Lirisë, që i pati shkaktuar humbjen në vjeshtë në Prizren gjilanasve, dhe pas asaj kohe, Drita mbajti rekordin e skuadrës së pa mposhtur. Ndërkaq, të dielën, pritet ndeshje interesante me rivalitet. Liria, do të jetë komplete, pasi nga vuajtja e dënimit (shkaku i kartonëve), kthehet Domgjoni.

Në stërvitjen e fundit (të shtunën) ndjehej një atmosferë pune, që pritet të reflektoj në lojën e të dielës.

Ndeshja, Drita-Liria, zhvillohet të dielën në Gjilan, në ora 16.00.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi