KF LIRIAFaqja Zyrtare

Në prag të ndeshjes me Prishtinën, Liria merr një lajm të mirë
Licencohet Liria për garat e UEFA-s

Prizren, 11 maj. Në prag të ndeshjes së javës së XXXI-të, Liria ka marrë një lajm shumë të mirë.

Komisioni I FFK-së për licencimin e klubeve për  garat e UEFA-s, me dt.11.05.2018 ka marrë vendimin për licencimin e KF Liria.

Në arsyetimin e vendimit, mes tjerash thuhet:’bazuar në dokumentacionin e dorëzuar, të kërkuar për licencim për garat e UEFA-s, Komisioni ka konstatuar se dokumentacioni i dorëzuar nga KF Liria përmbushë të gjitha pikat e parapara më rregullore, dhe kësisoji klubit i ipet licenca për  pjesëmarrje në garat e UEFA-s në edicionin 2018/2019.

Më poshtë, Ju sjellim vendimin.

 

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi