KF LIRIAFaqja Zyrtare

Mbahet stërvitja U-15 pë Rajonin e Prizrenit

Prizren, 8 maj.Ajet Shosholli, menagjer i projektit të UEFA-s dhe FFK-s për avansimin e futbollit me grupmoshën U-15, ka inspektuar sot ( e marte) stërvitjen e radhës në Prizren, me futbollistë të kësaj kategorie nga Rajoni i Prizrenit.

Stërvitjen e drejtuan Esat Mehmeti që zhvilloi stërvitje me portier, Shefqet Sinani, Rexhep Gaxholli e Bedridin Gjinali.

‘Është projekt i UEFA-s që FFK e implementon, ku për çdo javë mbahet nga një stërvitje në secilin rajon.Në fillim të korrikut, mbahet kampi nacional tre ditor, ku dhe bëhet përzgjedhja e më të mirëve për U-15 të Kosovës.Në këtë vitë jubilar, i dhjeti me radhë jemi të kënaqur me punën që po bëhet dhe talentët që kemi në rajone. Shpresoj që kjo të jetë bazë e fuqishme për përzgjedhjet e Kosovës në grupmoshat që pasojnë pas u-15’, ka thënë menagjeri i projektit, Ajet Shosholli.
 

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi