KF LIRIAFaqja Zyrtare

Mazreku viziton Lirinë, premton mbështetje

Të marten në mesditë KF ‘Liria’, e ka vizituar zv/ministr i Ministrisë së Kulturës, Rinisë e Sportit z.Rexhep Mazreku me bashkëpuntorë.Ai, u prit nga kryetari klubit, z.Ilijaz Ilijazi me anëtarë të Kryesisë.

Z.Mazreku u interesua lidhur me punimet  në infrastrukturë si dhe ka folur për ligjin për sponsorizim.

Nga ana tjetër, kryetari  i Lirisë, z.Ilijazi ka pohuar nevojën e intesifikimit  dhe përmbylljen sa më me sukses të punimeve në tribuna e fushë, që do të ishte shtytje për suksese në të ardhmen dhe kushte më të mira për punë e akomodim të shikuesve.Në emër të Lirisë, ai falenderoi për përkrahjen që ka dhënë Komuna (DKRS)  bashkë me Qeverinë (MKRS) në punimet infrastrukturore rrethë ndërtimit të stadiumit.

Zëvendës minsitri ka premtuar gjithë mbështetjen e MKRS-s në këtë drejtim, duke pohuar se bashkëpunimi i ndërsjellë do të vazhdojë. Ai, pohoi se do të ketë angazhim e mbështetje nga MKRS-ja në kryerjen e punimeve në infrastrukturën e stadiumit  ‘Përparim Thaçi’.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Prishtina40 Pike
 • 2. Feronikeli39 Pike
 • 3. Llapi35 Pike
 • 4. Gjilani27 Pike
 • 5. Drenica24 Pike
 • 6. Drita23 Pike
 • 7. Flamurtari22 Pike
 • 8. Trepça 8922 Pike
 • 9. Ballkani21 Pike
 • 10. Liria19 Pike
 • 11. Ferizaj15 Pike
 • 12. KEK-u1 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi