KF LIRIAFaqja Zyrtare

Liria është e pesta, FFK të përmirësoj gabimin teknik

Prizren, 22 maj.Derisa tashmë Liria dhe shumica e skuadrave kanë përfunduar edicionin 2017/18, pos atyre që janë në barazh dhe finale të Kupës, zyrtarët nga klubi bardhezi, kërkojnë një korrigjim nga FFK, sa i takon radhitjes tabelare.

KF Liria, është ranguar e 7-ta në radhitjen përfundimtare të tabelës, që është gabim, besojmë teknik.

Në rast të pikëve të barabarta, vendosin ndeshjet direkte, që në këtë rast nuk është përfill, besojmë pa qëllim.

Ju kujtojmë se të dyja skuadrat kanë bilanc negative në raport me Lirinë. E para Drenica është mposhtur në Prizren, 1:0 dhe një ndeshje kemi barazuar (1:1) në Skënderaj dhe kemi pësuar poashtu 1:0, që i bie se si musafirë kemi rezultat pozitiv.

Ndërsa, në raport me Feronikelin , Liria ka bilanc të pastër dy fitore me nga 1:0 (një në Prizren dhe një në Drenas) si dhe një barazim, pa gola në Drenas.

Andaj, kërkojmë nga shërbimi adminsistrativ dhe komisioni garave, që këtë gabim ta korrigjojë dhe Liria të ngjitet në pozitën e pestë.

Liria, ka 48 pikë nga 33 ndeshje, 13 fitore, 9 barazime e 11 humbje.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Prishtina40 Pike
 • 2. Feronikeli39 Pike
 • 3. Llapi35 Pike
 • 4. Gjilani27 Pike
 • 5. Drenica24 Pike
 • 6. Drita23 Pike
 • 7. Flamurtari22 Pike
 • 8. Trepça 8922 Pike
 • 9. Ballkani21 Pike
 • 10. Liria19 Pike
 • 11. Ferizaj15 Pike
 • 12. KEK-u1 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi