KF LIRIAFaqja Zyrtare

Genc Nuza prishi derbin
Liria-Prishtina 0:1

Prizren, 11 maj. Mbi 1500 shikues kanë ndjekur dramën në Prizren mes skuadrave me renome, Liria e Prishtina. Derisa loja ka patur rëndësinë dhe hijeshinë e saj, para së gjithash sportivitetin dhe korrektësinë si në fushë e tribuna, kjo nuk vlenë për gjykimin e saj.

Në fakt, Genc, Nuza me disa gjykime në të shumtën e rasteve, ishte i një anshëm dhe tendencioz ndaj vendasve.

Ndryshe, futbollistët e Lirisë, luajtën dhe u angazhuan , si kurrë më parë.Por një pa kujdesi fare në fund , i kushtoi, dhe Pefqeli i dha fitoren Prishtinës në kohën shtesë.
 

Tabela e klasifikimit

 • 1. Prishtina40 Pike
 • 2. Feronikeli39 Pike
 • 3. Llapi35 Pike
 • 4. Gjilani27 Pike
 • 5. Drenica24 Pike
 • 6. Drita23 Pike
 • 7. Flamurtari22 Pike
 • 8. Trepça 8922 Pike
 • 9. Ballkani21 Pike
 • 10. Liria19 Pike
 • 11. Ferizaj15 Pike
 • 12. KEK-u1 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi