KF LIRIAFaqja Zyrtare

E kofirmon FFK-ja: Liria-Drita, luhet në Prizren
Liria synon fitore me Dritën

Prizren, 30 gusht. Te enjten futbollistët e Lirisë, zhvilluan seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Dritën.Si nga stafi ashtu dhe futbollistët mbretëron atmosferë optimiste para kësaj sfide.

‘Pres që futbollistët të japin maksimumin në këtë ballafaqim, dhe në fund të marrim tre pikët e para.Për këtë besoj kemi punuar dhe kemi kualitet.Në këtë drejtim presim përkrahjen edhe të tifozëve tanë’, ka thënë kryetrajneri, Bedridin Gjinali të enjten.

Edhe kapiteni Robert Gjeraj, premton fitore.’Ne, në këtë ndeshje hyjmë të përgatitur dhe motivuar që të arrijmë fitoren e parë.Presim dhe përkrahjen e adhuruesve tanë në arritjen e këtij objektivi’, ka thënë ai.

Ndeshja, Liria-Drita, luhet të premten në Prizren,në stadiumin ‘Përparim Thaçi’, në ora 16.45.
 

Tabela e klasifikimit

 • 1. Prishtina40 Pike
 • 2. Feronikeli39 Pike
 • 3. Llapi35 Pike
 • 4. Gjilani27 Pike
 • 5. Drenica24 Pike
 • 6. Drita23 Pike
 • 7. Flamurtari22 Pike
 • 8. Trepça 8922 Pike
 • 9. Ballkani21 Pike
 • 10. Liria19 Pike
 • 11. Ferizaj15 Pike
 • 12. KEK-u1 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi