KF LIRIAFaqja Zyrtare

Drita mund Lirinë 3:0

Gjilan, 6 maj. Liria në pjesën parë ishte skuadër që mbajti tempin e lojës dhe u mbrojtë me sukses, ku u shqua portieri Bakaj.

Pjesa e dytë ishte edhe përcaktuese ku bardhezinjtë, pësuan tre gola që Dritën e mbajnë lider në klasifikim.

Në këtë kohë (pjesa e dytë) ishte Bakaj, që pamundësoi vendasve, për të shënuar dhe më shumë gola.

Është kjo humbja më thellë,  këtë edicion për Lirinë.

Javën e ardhshme, Liria luan me Prishtinën në Prizren, që është edhe loja e fundit për këtë stinor para publikut vendas.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi