KF LIRIAFaqja Zyrtare

Bedridin Gjinali, kryetrajner i Lirisë

Prizren, 5 korrik. Ashtu siq edhe ishte paraljmëruar, se kryetrajneri do të dal nga trajnerat aktual të KF Liria, ashtu edhe ndohi.

Të enjten mbrëma, unanimishtë anëtarët e Kryesisë së KF Liria dhe kryetari, vendosën që në edicionin e ri  2018/2019, kryetrajner i Lirisë të jetë Bedridin Gjinali. Ai, ishte në mesin e gjithë emrave të trajnerëve që aktualisht  ka Liria, e pas një debati të hapur, Kryesia vendosi për legjendën e Lirisë, Bedridin Gjinali, që në të kaluarën ka patur karrierë të bujshme si futbollistë. Ndërkoh, Gjinali  ka qenë pjesë e shkollës së futbollit Liria prej vitesh. Së fundi Gjinali, ka drejtuar Juniorët e Lirisë.

Ai, shpejt pritet të kompletoj ekipin e tij si dhe të nis me përgatitjet.

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi