KF LIRIAFaqja Zyrtare

Lajmet

E Marte, 10 Korrik 2018Liria nis përgatitjet për stinorin e riPrizren, 10 korrik.Nën drejtimin e kryetrajnerit, Bedridin Gjinali,në ‘Përparim Thaçi’, Liria nisi përgatitjet për edicionin e ri 2018/2019.
E Enjte, 5 Korrik 2018Bedridin Gjinali, kryetrajner i LirisëPrizren, 5 korrik. Ashtu siq edhe ishte paraljmëruar, se kryetrajneri do të dal nga trajnerat aktual të KF Liria, ashtu edhe ndohi.
E Hëne, 18 Qershor 2018Ilijaz Ilijazi, kryetar i LirisëPrizren, 18 qershor.Kuvendi i KF Liria, ka zgjedhur të hënën në mbrëmje Ilijaz Ilijazin kryetar të ri.Ai, mori votat e gjithë të pranishmëve.
E Shtunde, 9 Qershor 2018Telegram ngushëllimiMë lejoni që në emrin tim , të KF Liria dhe adhuruesve të saj, të shpreh ngushëllimet më të thella me rastin e ndarjes nga jeta, të kryetarit të...
E Premte, 11 Maj 2018Genc Nuza prishi derbin
Liria-Prishtina 0:1
Prizren, 11 maj. Mbi 1500 shikues kanë ndjekur dramën në Prizren mes skuadrave me renome, Liria e Prishtina. Derisa loja ka patur rëndësinë dhe hijeshinë e saj, para...
më shumë

Tabela e klasifikimit

 • 1. Drita67 Pike
 • 2. Prishtina64 Pike
 • 3. Llapi54 Pike
 • 4. Trepça 8953 Pike
 • 5. Liria48 Pike
 • 6. Feronikeli48 Pike
 • 7. Drenica48 Pike
 • 8. Gjilani46 Pike
 • 9. Vëllaznimi44 Pike
 • 10. Flamurtari25 Pike
 • 11. Besa22 Pike
 • 12. Vllaznia14 Pike

Video

Foto

Linqe me Rëndësi